Nowe twarze w Olszynce

• autor: arekbak, 2014-09-08 19:03

Za nami okno transferowe. Ruchy kadrowe w klubach A i B klasy zmieniły trochę układ sił na naszym lokalnym podwórku przed rundą jesienną. Natomiast w Ołpinach nie kupiono żadnego zawodnika, co jednak nie znaczy, że kadra jest taka sama.

W minionym okienku transferowym Zarząd Olszynki kierował się zasadą, że lepiej mądrze zainwestować w młodzież, niż wydawać pieniądze na zawodników spoza naszych okolic. Jednak nie mogliśmy pozwolić sobie na zbytnie uszczuplenie kadry w stosunku do rundy wiosennej. Kibice na pewno zauważyli na boisku nowych piłkarzy, którzy reprezentują zespół "Koniczynek". Do naszej drużyny dołączyli Paweł Kołek (ur. 1990) z Ołpin i Krystian Niemiec (ur. 1994) ze Swoszowej. W dotychczasowych jesiennych spotkaniach mogliśmy także zauważyć, iż dwóch juniorów, którzy wiosną grali w pierwszej drużynie tylko końcówki spotkań, teraz dostają coraz więcej szans od trenera Poręby. Mowa oczywiście o Rafale Dudku i Danielu Żarnowskim.

W drużynie Juniorów Starszych doszło do większych przetasowań. Mianowicie zawodnicy urodzeni w 1995 roku nie mogą już grać w drużynach młodzieżowych. W poprzednim sezonie Arkadiusz Rutana prezentował dobrą formę w naszej drużynie. 30 czerwca skończyła się umowa wypożyczenia i Prezes LKS razem z trenerem zdecydowali się sprowadzić go ponownie do Ołpin. Tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Wraz z Arkiem drużynę Juniorów zasilili Patryk Niziołek z Szerzyn oraz Dawid Poręba ze Swoszowej. Wszyscy trzej należeli wcześniej do drużyny z Szerzyn. W Juniorach Starszych mogą od tego sezonu grać także osoby urodzone w 1999 roku. Dlatego swoją szanse na pokazanie swoich umiejętności dostanie również Arkadiusz Augustyn.

Inwestycja w młodych adeptów piłki nożnej oznaczała powstanie nowej drużyny młodzieżowej: trampkarzy. Zarejestrowaliśmy 25 chłopców z roczników 2000-2003, dla których już w poprzednim roku prowadziliśmy zajęcia podczas wakacji. W tym roku treningi odbywały się od wiosny. (Roczniki 2002 i 2003 należą jeszcze do młodzików)

Kadra trampkarzy:

Mateusz Stanula

Gustaw Duran

autor: ~anonim 2014-09-08 19:13:28

avatar oprócz rocznika 1995, z juniorów odeszli Dawid Brzęczek i nie wiadomo, ale chyba Kuba też.

autor: ~anonim 2014-09-08 20:01:24

avatar Brzęczek to jak murzyn na pasach pojawia się i znika

autor: ~wierny kibic 2014-09-08 22:42:00

avatar Witamy w OLSZYNCE!!! Powodzenia w reprezentowaniu Koniczynki ;-)