Seniorzy - podsumowanie rundy jesiennej

• autor: arekbak, 2017-02-17 09:18

Przygotowania w Olszynce do wznowienia rozgrywek piłkarskich przechodzą do kolejnego etapu. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 rozegramy na boisku szkolnym w miejscowości Żurowa spotkanie sparingowe z zespołem KS z Tarnowca. Pozostało nam tylko pięć tygodni do pierwszego meczu ligowego z Metalem Tarnów. W tym miejscu warto jeszcze raz przeanalizować dotychczasowe osiągnięcia zawodników Olszynki w sezonie 2016/2017.

W rozwinięciu newsa zapraszam na tekst zgobnika:

Na nieco ponad miesiąc przed startem rozgrywek II rundy sezonu 2016/2017 warto przyjrzeć się statystykom naszego zespołu.

W jesieni Olszynka zgromadziła na swoim koncie 16 punktów, na które złożyło się:

- 5 zwycięstw,

- 1 remis,

- 7 porażek.

Zapewne pozostaje pewien niedosyt, ponieważ w kilku spotkaniach można było się pokusić o lepsze rezultaty, a tym samym powiększyć dorobek punktowy.

Pod względem liczby bramek strzelonych klub z Ołpin wypada przeciętnie z 25 golami (9 miejsce w tej klasyfikacji). Znacznie lepiej na tle innych ligowców wygląda statystyka bramek straconych, w której to Olszynka znajduje się na 4 miejscu z 27 wpuszczonymi golami.

Najwięcej minut na boisku w zespole Olszynki spędził Dawid Mikrut (1170), następnie Michał Słomski (1105), a na trzecim miejscu jest Paweł Hołda (1070). Trener Poręba skorzystał w sumie z 23 graczy, a jedynymi, którzy zagrali w każdych zawodach byli Dawid Mikrut i Michał Słomski.

Największy wpływ na grę ofensywną miał Arkadiusz Ryba, który zdobył 7 bramek oraz zaliczył 7 asyst (łącznie udział w 14 golach z 25 strzelonych przez całą drużynę!).

Jedyną czerwoną kartkę w minionej rundzie otrzymał Paweł Hołda (w spotkaniu ze Skrzyszowem). Ponadto najliczniej karani żółtymi kartkami byli:

- Piotr Dziuban - 3;

- Marcin Dziuban - 3;

- Dawid Mikrut - 2.

Łącznie żółtymi kartkami napomniano 11 razy piłkarzy Olszynki.