LKS OLSZYNKA OŁPINY 2-1 DUNAJEC MIKOŁAJOWICE

Bramki: 14' Paweł Wójcik (rzut karny), 45' Daniel Ryndak. 83 ' Mikołajowice

Skład: G.Augustyn- R.Dudek, P. Hołda, B. Mężyk, P.Wójcik- J.Bochenek (75' P. Rąpała), M.Duran, M.Róż, P. Dziuban- A.Ryba, D. Ryndak

Relacja poniżej...

Sobotnie spotkanie obie drużyny rozpoczęły spokojnie, jednak drużyną, która pierwsza stworzyła sobie jakieś sytuacje była Olszynka. Jednakże ani strzał Arka Ryby zza pola karnego, ani również uderzenie głową Daniela Ryndaka po wrzutce Mateusza Durana nie skończyło się bramką. Bramką, na którą kibice zgromadzeni na szerzyńskim stadionie nie musieli długo czekać. W 14 minucie po odważnym rajdzie prawą stroną boiska, Arek Ryba wszedł w pole karne gdzie nieprzepisowo zatrzymał go obrońca drużyny z Mikołajowic. Sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Paweł Wójcik, który strzałem w dolny róg bramki pewnie pokonał golkipera Dunajca. 1-0!

Około 30 minuty Olszynkę dopadł lekki kryzys skutkiem czego była groźna sytuacja gości, na nasze szczęście piłka po wrzutce z rzutu rożnego nie trafiła w światło bramki. Po chwili błąd Pawła i Rafała który na szczęście nie został wykorzystany. W tej części gry były to tak naprawdę jedyne sytuacje przyjezdnych. Natomiast Olszynka nie zwalniała tempa. W 34 minucie po wrzutce Kuby Bochenka, Michał Róż  z 10 metrów uderzył ponad bramką. 3 minuty przed końcem I połowy Daniel Ryndak będąc sam na sam strzela obok bramki. Piłka po uderzeniu dotknęła bramkarza gości, sędzia jednak nie podyktował rzutu rożnego. Co się odwlecze to nie uciecze. W ostatniej minucie pierwszej części gry, piękny rajd Kuby Bochenka lewą stroną boiska, który idealnie wrzuca Danielowi Ryndakowi w pole karne. Danonowi nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę. 2-0! Bramka do szatni była tylko potwierdzeniem, która drużyna była lepsza w tej połowie.

W przerwie spotkania, trener pochwalił zawodników za 1 połowę, ponieważ pomimo paru drobnych błędów, gra wyglądało naprawdę dobrze i uczulał, aby być w pełni skoncentrowanym i nie stracić bramki w pierwszych 10 minutach drugiej połowy.

Olszynka w tej części gry miała naprawdę wiele dogodnych sytuacji, aby podwyższyć wynik i pewnie dowieźć zwycięstwo do końca. Najpierw w 52 minucie fantastyczny rajd skrzydłem świetnie spisującego się tego dnia Kuby Bochenka, który przebiegł z piłką prawie pół boiska, minął dwóch zawodników Dunajca jak pachołki i wrzucił piłkę do Michała Róża, który uderzył, jednak na brawa w tej sytuacji zasługuje golkiper gości, który wybronił wydawało się stuprocentową okazję. Nie minęło 4 minuty, a to goście mogli zdobyć kontaktowego gola. Rzut rożny, piłka wrzucona w pole karne, uderzenie głową na długi słupek, ale fenomenalnie piłkę praktycznie z linii broni kapitan Olszynki Grzegorz Augustyn. Strzały Daniela Ryndaka, Arka Ryby i Mateusza Durana niestety nie wylądowały w bramce gości. Goście natomiast bardzo wzięli sobie do serca powiedzenie, że  "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i w 83 minucie dopięli swego. Z pozoru błahy rzut wolny na połowie boiska. Piłka wrzucona w okolice pola karnego Olszynki przez 40 metrów swobodnie leciała do napastnika gości, który po jej przyjęciu znalazł się w dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzeniem w dolny róg bramki, dał Mikołajowicom kontaktowego gola. Olszynka mająca cały czas mecz pod kontrolą musiała się w końcówce bronić, aby nie stracić zwycięstwa. Pomimo kilku groźnych stałych fragmentów gry w wykonaniu gości, wynik do końca meczu nie uległ zmianie.