Aktualności

Klątwa odczarowana! Tuchovia pokonana!

• autor: Jakub791, 2018-11-03 17:49

LKS OLSZYNKA OŁPINY 2-1 MKS TUCHOVIA TUCHÓW II

Bramki: 20' Tuchovia II (rzut karny), 26' Arkadiusz Ryba (rzut karny), 61' Michał Słomski

Czerwone kartki: Patryk Augustyn, Michał Róż (dwie żółte)

Żółte kartki:  Rafał Dudek, Tuchovia II, Michał Róż 2x

Skład: Grzegorz Augustyn- Rafał Dudek, Paweł Hołda, Paweł Wójcik (13' Arkadiusz Mikrut), Michał Słomski- Dawid Dziuban, Michał Róż, Patryk Augustyn, Piotr Dziuban, Arkadiusz Ryba- Mateusz Duran.

Relacja poniżej...

Przybyłe w sobotę do Szerzyn rezerwy Tuchovii w 12 osobowym składzie sprawiły nie lada wyzwanie Olszynce w zdobyciu kolejnych 3 punktów do ligowej tabeli. Na całe szczęście pomimo olbrzymich problemów, ostatecznie szerzyńska twierdza wciąż pozostaje niezdobyta.

Początek spotkania to dość niespodziewana przewaga gości. Dłuższe posiadanie piłki, wysoki pressing spowodował, że to Tuchovia miała swoje pierwsze groźne sytuacje. W 12 minucie po błędzie w obronie Olszynki, goście stworzyli sobie okazję do zdobycia bramki, jednak na posterunku stał nasz niezawodny kapitan Grzegorz Augustyn. Minutę później Olszynka straciła z powodu kontuzji swojego podstawowego stopera Pawła Wójcika. Ten słaby początek spotkania w wykonaniu gospodarzy zakończył się niestety bramką dla rywali. W 20 minucie, w polu karnym Michał Słomski fauluje jednego z zawodników Tuchovii. Goście nie marnują okazji i z 11 metra zdobywają pierwszą bramkę, obejmując prowadzenie.

Na odpowiedź podrażnionej Olszynki nie trzeba było długo czekać. W 26 minucie w polu karnym faulowany zostaje Dawid Dziuban. Karnego na bramkę pewnie zamienia Arek Ryba i gospodarze doprowadzają do wyrównania! Do końca pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, ale strzały zarówno Tuchovii z 30  i 41 minuty jak również Rafała Dudka z 37 minuty lądowały obok bramki. Warto odnotować bardzo skrupulatne, wręcz aptekarskie sędziowanie arbitra głównego tego spotkania, które było preludium do tego co działo się  w drugiej połowie.

Po przerwie Olszynka ruszyła do zdecydowanego ataku, której zwieńczeniem miał być gol dający prowadzenie. W 48 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów Dawid Dziuban uderza tuż obok słupka. Parę minut później Michał Słomski z lewej strony boiska uderza w boczną siatkę. Bramka wisiała w powietrzu i nie trzeba było  na nią długo czekać. W 61 minucie Arek Ryba dogrywa do niepilnowanego Michała Słomskiego, ten nie zastanawiając się,  huknął potężnie po długim słupku w samo okno. 2-1! Warte jednak odnotowania jest, że na początku tej akcji zawodnik Tuchovii był najprawdopodobniej faulowany i nie mógł już dalej kontynuować gry. Była to jedna z wielu złych decyzji sędziego głównego spotkania. Po chwili atmosfera na boisku i na trybunach nabrała rumieńców. W 67 minucie Patryk Augustyn nie wytrzymuje ciśnienia i słusznie zostaje ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Od tej pory Olszynka musi grać w dziesiątkę. Kolejne faule jednej i drugiej drużyny, bluzgi jednego zawodników Tuchovii w stronę sędziego pozostają przez niego nie zauważone. Arbiter główny zupełnie stracił kontrolę nad wydarzeniami na boisku, często podejmując kontrowersyjne decyzje. Pod koniec spotkania Olszynka miała jeszcze swoje szanse, ale strzały Dawida Dziubana i Mateusza Durana niestety wylądowały obok bramki. W samej końcówce drugą żółtą kartką ukarany zostaje Michał Róż i gospodarze muszą kończyć mecz w 9. Rezerwom Tuchovii pomimo liczebnej przewagi i kilku groźnych strzałów nie udaje się doprowadzić do remisu. Olszynka po raz kolejny wygrywa u siebie i przełamuje w końcu czarną serię 6 przegranych meczów z Tuchovią. Klątwa odczarowana! Brawo drużyna!