herb Biała Lubaszowa
LKS Olszynka Ołpiny   Biała Lubaszowa

2015-03-29, 14:00

Bramki: 19' 1-0 S. Mosoń (P. Albrechtowicz), 32' 2-0 P. Albrechtowicz (k), 57' 2-1 Rafał Marczyk (sam.), 85' 2-2 Biała, 90'+2 P. Albrechtowicz (k)

Skład gości: Nowak - Myjkowski, Nalepka, Gierałt, Cudek - Bajorek G, Bajorek M, Dydyk, Kita - Bielan, Stadler (80’ Bajgrowicz)

Był 23 sierpnia 2014 roku. Pojechaliśmy do Lubaszowej w okrojonym składzie, mimo że to była dopiero druga kolejka.  Drużyna gospodarzy prowadziła 1-0 i kontrolowała spotkanie. W 87’ wyrównującą bramkę strzelił Michał Słomski i gdy wydawało się, że uda nam się wywieźć cenny punkt, to Biała zadała decydujący cios w 89’ i wygrała spotkanie. W zeszłą niedzielę scenariusz był zgoła odmienny. Olszynka prowadziła 2-0 i spokojnie próbowała dokończyć mecz. W drugiej połowie Biała rzuciła się do odrabiania strat, co udało się w 85’. I gdy wszyscy myśleli już o ostatnim gwizdku sędziego, Paweł Albrechtowicz strzelił bramkę na wagę trzech oczek. 3-2 i pniemy się w tabeli.

Początek meczu należał do „Koniczynek”. Już w 2’ pierwszy strzał oddał Arek Ryba. Trzy minuty później zamieszanie pod bramką rywali, ale również bez wykończenia. W 12’ ładna akcja naszych zawodników, wymiana kilku podań na małej przestrzeni, ale słaby strzał i bramkarz broni bez problemu. W 19’ było już 1-0 dla Ołpin. Paweł Albrechtowicz wbiegł w pole karne pięknie mijając obrońcę – futbolówkę puścił od zewnątrz, a sam ominął zawodnika od wewnątrz – i dograł na trzeci-czwarty metr do Sławka Mosonia, który umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza. Cztery minuty później ładnym strzałem popisał się Michał Słomski. Golkiper sparował uderzenie tuż nad poprzeczkę. W 25’ P. Albrechtowicz zmarnował świetną okazję. W 32’ P. Albrechtowicz został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na ‘jedenastkę’. Sam poszkodowany chwilę później pewnie umieścił piłke w siatce. 2-0 !! W 38’ kolejna ładna akcja P. Albrechtowicza, ale tym razem bez bramki. Minutę później ewidentny faul na S. Mosoniu w polu karnym, jednak arbiter zawahał się i nie odgwizdał przewinienia. W 45’ na uderzenie zdecydował się jeszcze S. Mosoń, ale znowu bez skutku. W drugiej połowie coraz większą przewagę zaczęli osiągać goście. W 57’ mieliśmy 2-1. Nieporozumienie bramkarza z obroną wykorzystał napastnik Białej, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Około 75’ S. Mosoń sfaulował przeciwnika w polu karnym, a arbiter odgwizdał faul. Strzelec zlekceważył sytuację i uderzył lekko w lewy róg bramkarza. G. Augustyn wyczuł intencje i złapał piłkę. Jednak w 85’ Biała doprowadziła do remisu po samobójczym trafieniu Rafała Marczyka. Dopiero ta bramka obudziła naszą drużynę. Zawodnicy próbowali odmienić losy spotkania. Na strzały decydowali się B. Niziołek i P. Albrechtowicz. W końcu w 92’ S. Mosoń został bardzo brutalnie sfaulowany w polu karnym, a sędzia nie miał żadnej wątpliwości i po raz trzeci w tym meczu odgwizdał rzut karny. P. Albrechtowicz podszedł do piłki i przypieczętował sukces Olszynki. 3-2 i mamy 19 punktów po 15 kolejkach.

2. Patryk Augustyn
3. Piotr Dziuban
4. Rafał Marczyk II
5. Bartłomiej Niziołek  ??ta kartka
6. Paweł Wójcik ??ta kartka  zmiana 60" Dawid Sroka
7. Michał Słomski
8. Paweł Albrechtowicz bramka bramka  (1 asysta) ??ta kartka
9. Sławomir Mosoń  bramka
10. Arkadiusz Ryba   zmiana 80" Arkadiusz Jarek
11. Piotr Jodłowski

herb LKS Olszynka Ołpiny Prezentacja graficzna składu drużyny LKS Olszynka Ołpiny

Grzegorz Augustyn
Paweł Albrechtowicz
Patryk Augustyn
Piotr Dziuban
Sławomir Mosoń
Bartłomiej Niziołek
Arkadiusz Ryba
Arkadiusz Jarek
Rafał Marczyk II
Paweł Wójcik
Dawid Sroka
Michał Słomski
Piotr Jodłowski

autor: ~LKS 2015-03-30 10:09:52

avatar No i elegancko :D

autor: ~Kibic Olszynki !!! 2015-03-31 18:40:31

avatar Gratulacje!!! Grajcie tak dalej.

autor: ~anonim 2015-04-01 19:01:40

avatar Paweł na "króla strzelców" idzie to by dopiero była historia

autor: ~anonim 2015-04-03 09:27:21

avatar Juz dawno mowilem ze jak jest pawel to sa wygrane. jak pawel strzela to olszynka sie raduje. oczywiscie caly zepsol pracuje na zwyciestwa ale wazne ze jest ktos kto potrafi ten caly trud wykorzystac i robi wiele aby pomoc w odniesieniu victorii mimo kontuzji. Pawel spokojnie moglby grac w ciezkowiance tuchovii albo i wyzej, ale miejmy nadzieje ze jeszcze pare meczow dla nas zagrasz.

autor: ~zgobnik 2015-04-03 09:51:55

avatar Spokojnie jak na wojnie! Najpierw pewne utrzymanie ma byc, indywidualne nagrody nie sa wazne w tym momencie. Zreszta, krol strzelcow Pawlowi nie grozi :) a o innych klubach nie wspominajcie nawet, bo ni ma sensu. szkoda pisać bajki :P

autor: ~LKS 2015-04-03 13:04:44

avatar Paweł jest nasz ten chłopak do nas należy!! I TAK ZOSTANIE!!