herb LUKS Skrzyszów
LKS Olszynka Ołpiny   LUKS Skrzyszów

2015-08-29, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Bramki: 6' 0-1 I. Marczyk (sam.), 65' 0-2 LUKS, 80' 1-2 samobój, 82' 2-2 Arkadiusz Ryba (I. Marczyk), 84' 2-3 LUKS

Przebieg spotkania:

17.00 Początek spotkania.

2’ Pierwsza świetna okazja gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła i w bardzo dobrej sytuacji znalazł się grający po raz pierwszy w tym sezonie Irek Marczyk. Jego uderzenie futbolówki głową minimalnie minęło prawy słupek bramkarza.

6’ 0-1 dla Skrzyszowa. Goście po raz pierwszy zagrozili naszej bramce. Dośrodkowanie w pole karne zostało przejęte przez naszych defensorów, ale Paweł Wójcik tak niefortunnie próbował wybić piłkę, że ta uderzyła Irka Marczyka w głowę i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do naszej bramki.

12’ Goście próbowali podwyższyć wynik. Napastnik LUKS-u znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W ostatniej chwili dogonił go Patryk Augustyn i wybił piłkę spod nóg rywala.

21’ Strzał pod poprzeczkę Pawła Albrechtowicza z rzutu wolnego. Bramkarz broni.

23’ Rzut karny dla Skrzyszowa za zagranie ręką w polu karnym przez Irka Marczyka!! Strzał zostaje obroniony przez Grzegorza Augustyna i nadal mamy 0-1.

27’ Ponowny strzał pod poprzeczkę Pawła Albrechtowicza z rzutu wolnego. Bramkarz broni z największym trudem.

30’ Dawid Sroka popisał się ładnym rajdem na prawym skrzydle, wbiegł z piłka w pole karne, zakręcił obrońców i podał do świetnie ustawionego Darka Banacha. Chwila zawahania i strzał został zablokowany!

33’ G. Augustyn broni strzał oddany z głowy.

35’ Rzut karny dla Olszynki za rzekomy faul na Arkadiuszu Rybie. Trochę kontrowersyjna decyzja sędziego.

36’ Do piłki podszedł sam poszkodowany, strzelił w środek pod poprzeczkę, ale bramkarz wyczuł intencje i uratował swój zespół od utraty gola.

45’ G. Augustyn obronił dobry i kąśliwy strzał przy słupku.

46’ Ponownie dobry początek Olszynki. A. Ryba minął zwodem kilku zawodników, wpadł w pole karne, jednak jego uderzenie obronił bramkarz.

51’ P. Albrechtowicz strzelał niecelnie.

65’ 0-2!! Goście mieli dużo czasu przed naszym polem karnym. Spokojne przyjęcie piłki i wystawienie jej do wbiegającego w pole karne zawodnika, który pewnie strzela i mamy dwubramkowe prowadzenie spadkowicza z ligi okręgowej.

69’ Uderzenie Michała Słomskiego, ale bez większego zagrożenia dla rywali.

74’ G. Augustyn ponownie ratuje nasz zespół przed wyższą porażką.

80’ Dośrodkowanie Pawła Albrechtowicza w pole karne z prawej strony boiska, próba wybicia piłki przez obrońcę ‘szczupakiem’ i piłka ląduje w siatce tuż przy słupku. 1-2 !!

82’ Goście jeszcze nie ochłonęli od straty pierwszej bramki, a mieliśmy już remis. Wybicie piłki przez Irka Marczyka i ta trafia do Arka Ryby. Nasz napastnik obrócił się z futbolówką przed polem karnym, zwodem minął dwóch-trzech obrońców i stanął naprzeciw bramkarza nie dając mu żadnych szans. Remis 2-2!!

84’ Wynik zapewne podrażnił gości, którzy przeprowadzili ładną i składną akcję zakończoną stratą bramki przez nasz zespół! 2-3!

90’ Darek Banach uderza futbolówkę głową, ale wynik nie ulega już zmianie.

Kibiców ponad 70.

Sędziowanie na średnim poziomie. Były dobre momenty, ale im bliżej końca spotkania, tym coraz więcej drobnych błędów po stronie arbitrów. Kontrowersyjna decyzja przy rzucie karnym dla Olszynki w pierwszej połowie i nie odgwizdaniu 2-3 rzutów wolnych dla LKS-u w końcówce spotkania.

Wnioski: Coraz bardziej widoczny brak kontuzjowanego stopera. Cieszą powroty Irka Marczyka i Piotrka Dziubana. Rzuty karne trzeba strzelać! W tym sezonie dwa nietrafione na dwa podyktowane!